Děti ve škole i ve školce oslavily svůj svátek

Slavit se začalo už v pondělí 30. 5., kdy se v režii deváťáků uskutečnil již tradiční závod pro žáky II. stupně. Po nočním lijáku byla trať docela mokrá, ale hřejivé sluníčko vše napravilo. Závodní dvojice startovaly každé tři minuty ze školního hřiště. Po vyznačené trase, která vedla přes „Hliník“, nahoru po schodech kolem firmy pana Barana, do Grundů a přes zámecký park zpět ke škole, plnily dvojice úkoly, které si pro ně deváťáci přichystali. Soutěžící se museli vypořádat s různými skoky, hody a zapeklitými otázkami. Plně využívali i své smysly, když ochutnávali netradiční kombinace jídel, poznávali hmatem předměty… Nechyběla ani dávka adrenalinu při překonávání lanové lávky nad Herličkou.

Následující den si zkrácenou trasu s podobnými úkoly proběhly i mladší děti. Všichni statečně bojovali, ale stupně vítězů mohou obsadit pouze tři. Sladké odměny však čekaly na každého a školní den dětí si určitě všichni užili.

Ve středu se deváťáci vydali do mateřské školy. Připravili novou trať, která vedla přes vesnici až na víceúčelové hřiště. Děti plnily úkoly na stanovištích u myšky, u žabky, u zajíčka, u ježka… Proč zrovna tato zvířátka? Jsou to přece krtečkovi kamarádi a ve školce se letošní školní rok nese ve znamení tohoto oblíbeného pohádkového hrdiny. Děti se ho nakonec i dočkaly – do převleku krtka se statečně nasoukal nejvyšší deváťák a jásot nebral konce. Takže milí deváťáci, díky za tyto krásné tři dny, kdy jste udělali radost nejen třídní učitelce, ale i dvěma stovkám dětí.

Mgr. Ivana Vaňková