Dětský den

Ve dnech 31. 5. – 2. 6. 2023 proběhl pro děti ze školky i základní školy sportovní dětský den, který jsme připravili my, žáci 9. A a 9. B.
Středa 31. 5. patřila dětem ze školky. Dětem jsme připravili menší trať okolo zámku v Neplachovicích. Okruh v zámeckém parku obsadili naši spolužáci na stanovištích s různými aktivitami, kde děti doprovázené deváťáky plnily pohybové i vědomostní úkoly. Další děti tančily s Anežkou a bavili se všichni. Po skončení připraveného programu se všem dětem rozdaly medaile a diplomy a my deváťáci jsme jim šli pomoct pokácet májku.
Další den, ve čtvrtek 1. 6. následoval závod dvojic pro žáky vyššího stupně, a poněvadž tyto děti už jsou větší a dokážou toho zvládnout více, byla připravena delší trať. Vedla od střelnice přes zámecký park až do Grundů přes lanovou lávku přes potok a zase zpátky. Všichni vypadali na vyhlášení spokojeně, takže se nám to nejspíše povedlo. Nakonec nejlepší soutěžící dostali medaile a nějakou tu sladkou odměnu.
A poslední den 2. 6. přišli na řadu žáci nižšího stupně. Pro ně se trať závodu zase zkrátila, aby to zvládli i prvňáčci. Vedla od střelnice přes zámecký park a zpět. Všechny děti běhaly s radostí a vypadaly nadšeně. Den se opět ukončil vyhlášením nejlepších dětí z každé třídy.
Ohlasy třídních učitelů i žáků samotných byly kladné, všichni se tvářili spokojeně, takže jsou spokojeni i letošní deváťáci.

Bibiana Sedláčková, Mgr. Blažena Wertichová