Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Naši žáci v dobrém rozmaru V barvách duhy Hledání Bludišťáka Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Adaptační kurz Posloucháme Sběr vody Bude se testovat Zbarví se? A pod mikroskop

Deváťáci navštívili Hrabyni a Darkovičky

Co mají tahle dvě místa společného? Šla tudy historie, a to ta nedávná. Historie druhé světové války. 2. června se o tom mohli přesvědčit naši deváťáci, když vyslechli přednášku o holocaustu, prohlédli si expozice v Památníku II. světové války v Hrabyni a se zájmem si poslechli výklad průvodce o tom, jak vojáci naší armády bránili pohraničí v opevnění v Darkovičkách. Nabyté vědomosti pak prokazovali ve speciálních pracovních listech, které obdrželi v památníku v Hrabyni. Velký úspěch měl i výstup na vyhlídku, která je za pěkného počasí zpřístupněna. Celá exkurze tak doplnila informace, které si žáci osvojili v hodinách dějepisu.

Mgr. Ivana Vaňková