Devítka za hranicí

Žáci devátého ročníku se podívali na svém výletě až za hranice. Splnila jsem jim jejich přání a zajistila jsem exkurzi v bývalém německém koncentračním táboru v Osvětimi v Polsku. Žáci si nabyté poznatky historie 20. století, které načerpali z učebnice, výkladu učitele, ale i z dokumentárních a hraných filmů, mohli porovnat se syrovou skutečností. Prohlédli si místa nejhrůznějších událostí 2. světové války, která jim přiblížil podrobný výklad průvodce. Touto akcí vyvrcholil letošní projekt Tak šla historie.

Mgr. Blažena Wertichová