Halloweenská diskotéka

Všechno začalo na hřbitově, kde můj spolužák Kuba Čech a spolužačka z vedlejší třídy Andrea Chudybová odrecitovali báseň. Všem se to moc líbilo, dostali velký potlesk a šli jsme do školy připravovat diskotéku a hry pro 1. stupeň.

Diskotéka pro 1. stupeň měla různé úkoly a zábavy pro menší děti. Bylo tam házení koulí do dýně, prolézání pavučinou, truhla plná překvapení, florbalovým míčkem do branky, šplhání za bonbónem, hledání bonbónu poslepu, malování na obličej a nesmělo chybět předtančení pro děti.

Ve třídě jsme si rozdělili úkoly. Každý věděl, co má dělat. Ve výtvarné výchově jsme vyráběli dekorace. Dali jsme si s přípravou hodně práce. Nakonec se to vyplatilo, bylo to velice pěkné a líbilo se to dětem.

Myslím si, že jsme to jako deváťáci zvládli dobře, jsem ráda, že se zapojili opravdu všichni. Nižší stupeň byl z naší diskotéky opravdu nadšený. Měli jsme pro ně připravena různá stanoviště. S vyšším stupněm to nebylo až tak náročné. Nejvíc se všichni báli ploužáku, ale podle mě to zvládli na jedničku. Pak jsme tančili na různé známé písničky, ale strašně rychle to uteklo. Najednou hrála poslední písnička a my deváťáci jsme museli uklízet. Všichni jsme si nakonec zatleskali a unavení šli domů.

Zprvu to bylo takové, že byl každý stydlivý, ale když jsme začali tančit my deváťáci, nebáli se tančit i všichni ostatní. Za mě musím říct, že na tuhle diskotéku jen tak nikdo nezapomene. Byly zde úžasné kostýmy, které i vyrazily dech. Líbilo se mi, že se kluci i holky zapojili bez problému do našich her. Myslím si, že některým to pomohlo i navázat kontakt s lidmi, s kterými se před tím nebavili.

Myslím, že si to všichni užili.

Strašně rychle to uteklo, ale máme další vzpomínku na naši skvělou devítku. Snad jich bude ještě víc.

Od žáků devátých tříd opsala Mgr. Blažena Wertichová

Halloweenská diskotéka z pohledu školní družiny

V pátek 11. 11. přichystali žáci 9. tříd diskotéku ve stylu Halloweenu. Diskotéka probíhala v  tělocvičně, která byla vyzdobena barevnými balónky doplněnými krepovými třásněmi. Děti se převlékly do připravených masek a rázem jsme měli družinu plnou čarodějů, zombíků, princezen a jiných kouzelných bytostí. A poté přišla chvíle, na kterou netrpělivě všichni čekali – DISKOTÉKA!!!
Deváťáci připravili zajímavé soutěže počínaje vhazováním balónků do dýně, prolézání přes švihadlo, hádání předmětů ve strašidelné truhle, strefování míčků do branky a šplh na tyči. Milým zakončením bylo malování na obličej, které si děti patřičně užily. Všichni si během soutěží měli možnost zatančit. V rytmech všech žánrů se pořádně vyřádili úplně všichni. Děti měly krásné masky, všichni jsme byli nadšení.

Za školní družinu  Jana Lhotská