Divadelní představení

Deváťáci se poprvé v tomto školním roce podívali do Slezského divadla v Opavě. V plném počtu se v úterý po velikonočních svátcích dostavili na vlakové nádraží v Holasovicích. Hlavně děvčata se oblékla velmi elegantně. Z lóží v prvním pořadí jsme zhlédli sci-fi komedii – činohru Ještě jednou, profesore. Představte si, že vás někdo přenese do vaší oblíbené knížky a setkáte se se svým oblíbeným literárním hrdinou. A naopak – váš oblíbený hrdina se ocitne ve vašem reálném životě. Takto se vysokoškolský profesor Ivoš, milující ruskou literaturu, dostane pomocí virtuální reality do románu L. N. Tolstého Vojna a mír. A postavy z románu se zase ocitnou v naší době. Z toho plyne řada komických situací a velmi nečekané rozuzlení.

                                                              Mgr. R. Schreierová, Mgr. J. Divilová, Mgr. R. Hnilica