Divadelní představení aneb hasičský zásah na vlastní oči

Babička drsňačka drsná byla, avšak jinak, než publikum čekalo. Vezměme to ale popořádku. Ve čtvrtek 21. prosince navštívili žáci třetích tříd Slezské divadlo v Opavě, aby zde zhlédli divadelní představení o dvanáctiletém chlapci a jeho babičce, která nezapadá do představy o tom, jak se má chovat prarodič. Běžná školní exkurze však nabrala po přestávce nečekaný směr. Během druhé části představení se totiž ozvalo mimořádné hlášení s výzvou k okamžitému opuštění budovy divadla. Naši třeťáci v této souvislosti zaslouží obrovskou pochvalu, protože navzdory pochopitelným obavám zachovali klidnou hlavu a situaci ustáli. Ač jim bylo trošku úzko, drželi při sobě a pomáhali si. S napětím a neskrývanou zvědavostí pak sledovali hasiče a policisty v akci. Nakonec byl celý zásah ukončen a naši žáci se jako jedni z mála vrátili na zbytek představení. Herci našim žákům jistě nebudou mít za zlé, když přiznáme, že tento zážitek předčil vše, co bylo na programu dne. I následný výstup na Hlásku byl proložen sdílením podrobností o předešlém netradičním zážitku. Říká se, že neplánované akce patří mezi ty nejlepší. Naši třeťáci o tom ví své.

Mgr. Ludmila Volná, Mgr. Tereza Pethsová