Divadelní představení „Babička drsňačka“

Návštěvy divadelních představení ve Slezském divadle v Opavě už neodmyslitelně patří k událostem, bez kterých by se to v naší škole už neobešlo. Hru „Babička drsňačka“ autora Davida Walliamse se dne 13. listopadu vydalo zhlédnout pět tříd – V., VI. A, VI. B, VIII. A a VIII. B. Slavnostní atmosféru podtrhly pečlivě vybrané modely šatů, obleků, krásné účesy a nezbytné módní doplňky. Na jejich výběru si děti daly opravdu záležet. A samotné představení? Věřím, že se všichni nejen pobavili, zasmáli, ocenili skvělé výkony všech protagonistů, ale že si zároveň z divadla odnesli i spoustu podnětů k přemýšlení. Třeba o tom, že je velmi důležité mít svůj vysněný cíl a jít si za ním, nebo o tom, že mluvit se starými lidmi, navštěvovat je, zajímat se o jejich problémy a vyslechnout jejich názory a životní moudra, nemusí být vždy jen otrava, nuda nebo ztráta času. Ten je totiž neúprosný a ubíhá všem stejně… Rychle nebo pomalu?

Mgr. Ivana Vaňková