Divadelní představení Zdravý nemocný

Žáci VII. třídy navštívili v pondělí 27. listopadu 2017 divadelní představení Zdravý nemocný od známého francouzského dramatika Moliera, autora tří desítek her. Hra byla napsána už v 17. století, přesto se na divadelních prknech objevuje stále a má co říci i dnešním divákům. Podobné typy lidí, jaké autor vykresluje, jsou mezi námi stále (lakomci, „zdraví nemocní“, prospěcháři…). Jako každá správná komedie, měla i tato šťastný konec. Zajímavé je, že Moliere, který hrál hlavní roli, po čtvrté repríze zemřel. Dětští diváci byli tentokrát naprosto vzorní – žádné šuškání, mobily – ozýval se jen smích jako reakce na výstupy herců. Před představením jsme si ve škole četli z „Kuchařky společenského chování“ a výsledek byl znát – pan Špaček by měl radost!

                                                                                                         Mgr. Renata Schreierová