Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Naši žáci v dobrém rozmaru V barvách duhy Hledání Bludišťáka Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Adaptační kurz Posloucháme Sběr vody Bude se testovat Zbarví se? A pod mikroskop

Návštěva HRAcího Deskového Centra LEGIE

Ať už je současná situace jakkoli podivná a zvláštní, nic to nemění na faktu, že děti zůstávají stále dětmi a chtějí se potkávat a hrát si. Jedno takové setkání jim bylo umožněno při návštěvě HRAcího Deskového Centra LEGIE v Hradci nad Moravicí, které jsme společně navštívili v pondělí 21. září. Centrum založila v roce 2006 parta nadšenců deskomilů, která se tomuto oboru věnovala již 10 let. A díky svému nadšení se propracovali až k vybudování vysněného hracího centra, kde si mohou chodit hrát nejen děti, ale i dospělí. Hry si mohou pod vedením zkušených pracovníků vyzkoušet přímo v Centru, následně zapůjčit domů nebo si hru na místě koupit či objednat.  Momentálně vlivem rekonstrukce sídlí Centrum v provizorních prostorech, což však pro děti nebylo vůbec důležité. Měly možnost vyzkoušet si opravdu přehršel deskových i prostorových her, při kterých zapojily tu logické myšlení, tu postřeh či fantazii nebo i schopnost koordinace a práce v týmu.

Čas strávený v Centru nám utekl velmi rychle. Děti si cestou domů s nadšením sdělovaly, kterou hru by rády měly doma nebo v družině. A my dospělí jsme odjížděli s dobrým pocitem a ujištěním, že děti si stále umějí hrát i bez mobilů a počítačů.

Iveta Johnová, Jana Lhotská