Dopravní výchova

V úterý 29. listopadu čtvrťáky na chvíli vytrhla z předvánočního období účast na dopravní výchově v Krnově. Společně s paní Sedláčkovou pronikli do tajů nejrůznějších dopravních situací cyklistů a chodců. Po příjezdu na místo proběhla nezbytná svačina. Poté se paní instruktorka seznámila s dětmi a jejich koníčky, což bylo milé. Pak už přišla na řadu povinná výbava jízdního kola, poznávání dopravních značek a objasnění důležitých pravidel, které bychom měli dodržovat v roli chodce či cyklisty. Prostřednictvím autentických videonahrávek společnosti BESIP bylo dětem umožněno porovnávat svou bezpečnost při správném vybavení a při jeho zanedbání. Kéž by tato videa děti (a rodiče) přesvědčila o nošení přileb! Po chvilkovém odpočinku následoval cvičný test znalostí. Zatím se společným řešením. Po teorii přišlo i trochu praxe v podobě běhu k dopravním značkám ve velkém sále. Také si žáci zařádili na neobvyklých odrážedlech. Na závěr byl každý obdarován drobností připomínající tento den a hlavně nezbytnou bezpečnost. Těšíme se na jaro, kdy si své teoretické znalosti ověříme v praxi na dopravním hřišti. Abychom získali průkaz mladého cyklisty, budeme si nabyté informace oprašovat a zdokonalovat se na test, který nás také čeká. Teď už se opět v myšlenkách vracíme k adventnímu času a hlavně k blížící se mikulášské nadílce.

Mgr. Tereza Pethsová