Dopravní výchova

I my, letošní čtvrťáci, jsme se snažili ještě před koncem roku získat průkaz cyklisty. Stalo se tak minulý týden v Krnově na dopravním hřišti. Navázali jsme na podzimní část, kdy jsme se věnovali hlavně teoretické části dopravní výchovy. Učili jsme se pravidlům silničního provozu v roli chodce i cyklisty. Ukazovali jsme si, čím musí být vybaveno jízdní kolo a mnoho dalšího. Nyní jsme trénovali jízdu na kole s dodržováním pravidel silničního provozu. Důvod je prostý, již jsme oslavili nebo brzy dovršíme desíti let, a to znamená, že můžeme sami na kole na silnici. S testovými otázkami jsme se seznámili již na podzim. Uplynulo však mnoho vody, proto jsme se snažili otázky nyní oživit jak ve škole, tak před testem ve středisku volného času. Myslím si, že výsledky nebyly vůbec špatné, protože se však sčítaly trestné body i s jízdou zručnosti, průkaz nedostala celá třída. Ale radost z jízdy nám to určitě nevzalo. Je opravdu důležité si uvědomit, že tento průkaz cyklisty přináší odpovědnost a povinnosti. Pamatujte, že i po získání průkazu je nezbytné dodržovat pravidla silničního provozu, jezdit vždy opatrně a bezpečně a dbát na ochranu sebe i ostatních účastníků provozu.

Mgr. Tereza Pethsová