Dopravní výchova

Ve čtvrtek 21. listopadu a v pátek 22. listopadu 2013 na naší škole proběhla teoretická výuka dopravní výchovy, která je součástí Rámcově vzdělávacího programu. Přijela za námi paní Gajdošová z BESIPU, která pod hlavičkou Střediska volného času Méďa v Krnově, uskutečnila s dětmi nižšího stupně zajímavé besedy s dopravní tématikou. Děti 1. a 2. třídy si vyslechly důležitá upozornění týkající se jejich bezpečného pohybu po silnicích, seznámily se s nejdůležitějšími dopravními značkami. Žáci 3. a 4. třídy měli besedu obohacenou o vyplnění pracovního listu, kde si prověřili své znalosti týkající se vybavení jízdního kola, určování dopravních značek a pohybu cyklistů a chodců po pozemních komunikacích. Teorie dopravní výchovy se všem velmi líbila, výklad paní Gajdošové byl poučný a poutavý současně, žáci byli nadšeni a těší se na další pokračování.

Mgr. Ivana Kořistková