Voda živá, neživá?

Návštěva ostravského Světa techniky nebyla o pohádce K. J. Erbena, ale o zkoumání obyčejné vody. Řekli byste, že není co zkoumat, protože o vodě toho již mnoho víme a třeba koloběh vody známe už od malička? Jenže jak vysvětlit tání, tuhnutí, vypařování, kondenzaci, sublimaci nebo desublimaci? A vyzkoušet si vytvořit tyto děje v laboratoři? Vyrobit si led pomocí soli? A zkusit magické efekty se suchým ledem?
To byly výzvy, před kterými stáli kluci a holky ze sedmých tříd v perfektně vybavené laboratoři Světa techniky. Jak se jim dařilo, vidíte na fotografiích. Čas zůstal i na prohlídku dalších expozic. Takže si mohli vyzkoušet leckterá zařízení, vyrobit si nerezovou lžičku nebo si třeba nahrát vlastní předpověď počasí jako televizní rosničky.
Díky zapojení do projektu OKAP jsme mohli celý den pro žáky zorganizovat zdarma, což bylo příjemným bonusem k už tak veliké spokojenosti nás všech.

Mgr. Jana Divilová, Mgr. Radek Hnilica a žáci 7. A a 7. B třídy