Drakiáda s mateřskou školkou

Ve středu 16. 10. se naši deváťáci vydali k mateřské školce, kde nás společně s dětmi čekalo tradiční podzimní pouštění draků. I když jsme se slibovaného sluníčka tak úplně nedočkali, bylo hlavní, že vítr nám letos přál a počasí bylo doslova na draka. Hned po tom, co naše malé školkové děti překonaly prvotní šok z velké tlupy deváťáků, která se jim hned z rána objevila u dveří, mohlo se ruku v ruce vyrazit na pole k lesíku. Už podle modelů, které si s sebou děti nesly, jde vidět, že tato podzimní činnost stále stoupá na oblibě. K vidění na obloze tak byla celá řada velkých i malých draků v nejrůznějších barvách a tvarech. A co bylo nejdůležitější? Letěli všichni. I když někteří jen krátce. Středeční dopoledne jsme si všichni moc užili a dáreček se sladkou tečkou od dětí z mateřské školky některým z nás zpestřil cestu zpátky do školy.

Mgr. Jakub Machel