Příprava na pasování…podruhé

V pondělí 4. 3. jsme s prvňáčky opět vyrazili do knihovny. Cestou jsme zkoušeli uhodnout, která pohádka nás dneska čeká. Jestli to bude Červená Karkulka, Perníková chaloupka nebo Zlatovláska…? Nikoho z nás nenapadla pohádka, kterou si pro nás paní knihovnice Dehnerová připravila. Byla to pohádka Dlouhý, Široký a Bystrozraký. Děti pozorně poslouchaly předčítání paní knihovnice a přemýšlely nad úkoly, které je budou čekat. Druhým listem pohádkové knížky byl obrázek Dlouhého, Širokého a Bystrozrakého. Prvňáčci se pustili do vybarvování, stříhání, skládání a lepení, aby jim vznikl manipulační obrázek pohádkových postav. Dlouhý se v obrázku natahoval, Široký rozšiřoval a Bystrozraký koulel očima. Všichni se těšíme na další setkání a na pohádku, kterou si pro nás paní knihovnice připraví.

Mgr. Michaela Špičáková