Dýňový den na 1. stupni

Poslední říjnový den naši školu naplno ovládl podzim. Jejími chodbami se začala šířit s ním spojená atmosféra svátku Všech svatých. A tak naši žáci nic nenechali náhodě a přestrojili se za podzimní pohádkové bytosti. A nebyli sami! S úderem osmé hodiny se do první a druhé třídy vkutálely zralé oranžovolící dýně, pevně rozhodnuté zavalit žáky svou přízní. Překvapení čekalo i na třeťáky, kterým celý den skotačil před tabulí rozverný podzimní skřítek. Čtvrtou třídu obsadila s pomocí černé magie prastará čarodějnice a pátou průběžně navštěvovala Bílá paní, která nikdy nepřišla pozdě, jelikož si krátila cestu skrze zdi. Ani za těchto nezvyklých okolností nikdo nezapomněl na to nejdůležitější – na učení. Akorát bylo trošičku nezvyklé. V matematice se protentokrát sčítala a odčítala dýňová semínka s kaštany, v češtině se předčítaly příběhy jak jinak než s podzimní tematikou. A aby nasávání podzimu všemi smysly bylo úplné, proběhla také ochutnávka dýňových delikates. Nakonec se děti vrhly i na výrobu ozdob z přírodních materiálů, takže je více než jisté, že nám ještě celý listopad zlatooranžová nálada určitě vydrží.
Jaký tedy byl náš poslední říjnový den? Tak pestrý a veselý jako barvy podzimu.

Mgr. Ludmila Volná