eTwinning a čtvrťáci

Také čtvrťáci se zapojili do eTwinningu a v rámci českého jazyka plní projekt Maľované čítanie. Jak už samotný název napovídá, věnujeme se především knížkám a literárním žánrům. Propojujeme čtení s výtvarnou výchovou a ICT dovednostmi. Nedílnou součástí těchto hodin je také rozvoj čtenářské gramotnosti. K seznámení týmů jsme využili naše oblíbené knihy. Informace o knize jsme pak přiřazovali k jednotlivým fotografiím dětí. Vyfotit se, zpracovat fotografii a následně doplnit popis knih v aplikaci Book Creator nás velmi bavilo. Zvládli jsme natočit video o naší škole a vymyslet online kvíz pro partnery. Poté jsme se vrhli na tvorbu loga projektu, které jsme zpracovali téměř okamžitě. K této aktivitě jsme použili také naše školní iPady a aplikaci Pic Collage. Přepracovat známou pohádku na malované čtení nás nadchlo, ale horké chvilky jsme zažívali v počítačové učebně, kde jsme naše pracovní verze přepisovali do Wordu. Nakonec jsme si i s tímto poradili a netrpělivě čekáme na další úkol od našich slovenských partnerů. Naše jednotlivé výstupy si můžete prohlédnout na webových stánkách pod odkazem eTwinning.

Mgr. Klára Střížová