eTwinning také na naší škole

Také naše škola se zapojila do eTwinningu. Žáci čtvrtého a pátého ročníku mohou navštěvovat kroužek „Projektová angličtina“, který je zaměřen na spolupráci se zahraničními školami. Páťáci již využili možnost zasoutěžit si k 10. výročí eTwinningu. V letošním školním roce na nás čeká projekt „At school“.

Co je to eTwinning?

V současné době je zapojeno 143 686 škol. Jedná se o bezpečný a bezplatný portál, který je určen pro projektovou spolupráci škol v Evropě.

Jaký má eTwinning přínos pro žáky?

Zdokonalí se v cizím jazyce, objeví spoustu nových ICT nástrojů a zjistí, že internet není jen o sociálních sítích. Naučí se efektivně pracovat ve skupině, lépe komunikovat. A především zažijí spoustu legrace při vymýšlení a plnění úkolů.

Je eTwinning bezpečný?

Ano, vše probíhá pouze virtuálně přes pracovní plochu Twinspace a hlavně je vše pod dohledem učitele.

Mohu jako rodič vidět práci na projektu?

Ano, návštěvník má možnost shlédnout pracovní plochu Twinspace a podívat se na jednotlivé úkoly. Určitě tuto možnost zpřístupníme i na stránkách školy.

Kde se dočtu více?

www.etwinning.net