Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Naši žáci v dobrém rozmaru V barvách duhy Hledání Bludišťáka Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Adaptační kurz Posloucháme Sběr vody Bude se testovat Zbarví se? A pod mikroskop

Europan Quality Label také za naše projekty

Spolupráce s evropskými školami v rámci eTwinningu na naší škole funguje již třetím rokem. Na této aktivitě oceňuji její nenásilnou formu učení, zábavu a posun jednotlivých aktérů. Ve školním roce 2016/2017 jsme pracovali na dvou projektech: Ready, steady, go! a Maľované čítanie. Ready, steady go! vznikal ve volném čase dětí, dokonce jsme se scházeli i o sobotách. Maľované čítanie byl krátkodobý projekt, který trval pouze čtyři měsíce. Za oba dva projekty nám byl udělen evropský certifikát kvality (European Quality Label). Toto ocenění je důkazem skvěle odvedené práce naší školy, ale především žáků, kteří byli v projektech zapojeni.  Moc mě těší, když můžu tímto způsobem podporovat kreativitu, nadšení a radost dětí.

Jaké projekty nás čekají v letošním roce?

Příroda čaruje

Nově se zapojila i paní učitelka Tereza Pethsová se svými druháčky. Příroda čaruje je projekt, který se věnuje ročním obdobím a spolupracují se školou ze Slovenska. Navazuje tedy na učivo v prvouce a prolíná se hodinami českého jazyka, výtvarné výchovy, pracovních činností, ale i hudební výchovy. Druháčci jsou velmi šikovní.

Odkaz: https://twinspace.etwinning.net/47361

 

Music as a language

Tento projekt je náplní dětí v zájmovém kroužku Projektová angličtina. V letošním roce se jej účastní 24 žáků ze čtvrté, páté a šesté třídy. Opět spolupracujeme s partnery, které dobře známe již z velmi úspěšného projektu Ready, steady, go! Snažíme se propojit hudbu, ICT nástroje a angličtinu.

Odkaz: https://twinspace.etwinning.net/47655

 

Amazing year

Amazing year je projekt, který vzniká především v hodinách anglického jazyka a informatiky v 5. třídě. Čekají nás aktivity, které se týkají významných mezinárodních a evropských dnů. V projektu jsou zapojené školy z České republiky a Turecka.

Odkaz: https://twinspace.etwinning.net/48107/home

 

Kniha není nepřítel

Jak již samotný název prozrazuje, jedná se o projekt, který se realizuje především v rámci českého jazyka. Zaměříme se na všechny literární pojmy, které v tomto školním roce probereme v literatuře v 5. třídě. I tady spolupracujeme s partnerem, kterého známe z předchozího projektu Maľované čítanie.

Odkaz: https://twinspace.etwinning.net/47360

V průběhu roku si můžete všechny aktivity prohlédnout pod odkazem eTwinning na našich webových stránkách.

Mgr. Klára Střížová