Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Naši žáci v dobrém rozmaru V barvách duhy Hledání Bludišťáka Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Adaptační kurz Posloucháme Sběr vody Bude se testovat Zbarví se? A pod mikroskop

Evropa čte a my čteme s ní!

Abychom upřesnili výše uvedené zvolání, my znamená žáci čtvrté třídy ze Základní školy a Mateřské školy Neplachovice. Doslechli jsme se o Dnech dětského čtení, a jelikož čteme pravidelně a rádi, rozhodli jsme se k akci připojit. Vybrali jsme si knížku O čertovi pana spisovatele Pavla Čecha. Při jejím předčítání jsme se všichni poctivě střídali. Pustili jsme se také do doprovodných činností. Zkoušeli jsme předvídat pokračování příběhu. Některá jeho klíčová slova jsme přetvořili v pexeso, které jsme si následně zahráli. Když jsme se dostatečně seznámili s hlavním hrdinou, napsali jsme mu dopis. Na závěr jsme vytvořili ilustrace k vybraným pasážím. Budete-li chtít, můžete si prohlédnout přiložené fotografie nebo video, kde je naše čtení zdokumentováno. S knížkou jsme strávili celý týden a zvládli jsme ji přečíst od začátku do konce. Aby ne. Vždyť nás na ni bylo dvacet jedna.  Všem dětem, které zatím neměly možnost se této akce zúčastnit, vzkazujeme, aby neváhaly a přidaly se k ní třeba v příštím roce. Číst knihu je vždy zážitek, ale číst ji kamarádům je super výzva.

Mgr. Ludmila Volná