Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Naši žáci v dobrém rozmaru V barvách duhy Hledání Bludišťáka Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Adaptační kurz Posloucháme Sběr vody Bude se testovat Zbarví se? A pod mikroskop

Evropský den jazyků 2019

Kdyby se někdo 3. října rozhodl, že navštíví naši školu, ocitl by se v … Itálii! Přesněji v jejich sedmi významných městech. Třídy 2. stupně se tento den změnily. V VI. A jste mohli na gondole proplout Benátkami, v VI. B vás přivítali fotbalisté z Turína. Jak se cítili gladiátoři v římském koloseu? Tak na tuto otázku jste dostali odpověď v VII. A a v Palermu na Sicílii jste mohli poznat praktiky nejen zdejší mafie. Skvostné památky Florencie na vás čekaly v VIII. A a záludný kvíz o životě ve městě Boloňa prověřil vaši pozornost v VIII. B. Krásná je Neapol, krásná, když si prezentaci o ní připraví v IX. třídě. Prezentace, modely významných staveb, scénky v italštině, vyzdobené třídy a hlavně obrovské nasazení dětí i jejich učitelů. Všem patři poděkování za přípravu tohoto tradičního projektového dne, který byl zase úplně jiný a samozřejmě skvělý.

A jaký by to byl italský den bez italského oběda? Na své si přišly nejen chuťové buňky, ale bylo se i na co dívat. Barvy celého menu byly totiž nápadně podobné těm na italské vlajce. Žákovská rada Žárovka děkuje všem, kteří se zasloužili o to, abychom v naší škole zažili zase jeden neobyčejný den.

Mgr. Ivana Vaňková