Evropský den jazyků 26. 9. 2013

Letošní Evropský den jazyků se nesl ve znamení vlajek a hymen. Výběr země a příslušné vlajky měl pouze jednu podmínku: vlajka musela mít nejméně tři barvy. Po velké přestávce se všechny „státy“ sešly v tělocvičně a začala velká přehlídka. Přihlížející poznávali vlajky známé jako např. vlajku Francie, Itálie, Velké Británie, Argentiny… Došlo však i na exotičtější Indii, Nepál, Filipíny a Jamajku. Dověděli jsme se, co znamenají barvy na jednotlivých vlajkách, seznámili se s jejich historií a vyslechli spoustu dalších zajímavostí. Mohli jsme porovnat i hymny jednotlivých států a vzdát jim čest. Dvě hodiny velmi rychle uběhly a věřím, že si každý z této přehlídky pro sebe něco odnesl. Velký dík patří všem, kteří se o tento zdárný průběh zasloužili.

Tak zase za rok…

Mgr. Ivana Vaňková