Evropský Den jazyků

V pondělí 26. 9. se v celé Evropě slaví Evropský Den jazyků. Slavil se i v naší škole, kdy nás navštívil cestovatel Vojtěch Wertich. Oslava proběhla formou besedy, a to hned dvakrát. Krásná prezentace, nádherné fotografie a poutavý výklad. To vše nenechalo nikoho na pochybách, že cestování je nejen pobyt v luxusních přímořských komplexech, ale i divoká příroda, rozmary počasí a především skupina lidí, kteří poznávání cizích zemí věnují svůj čas, nadšení i velkou část svého pohodlí. Proč pohodlí? Cestovalo se totiž speciálně upraveným obytným vozem AVIA, o němž někteří účastníci besedy slyšeli ve svém životě poprvé. Ohlasy na besedu se dají shrnout přibližně tímto způsobem: „Líbilo se mi cestování v AVII. Byl jsem překvapen, že cesta trvala tak dlouho. Líbila se mi myšlenka poznání kultury dané krajiny a ochutnávání tamních jídel. Krásná příroda – jako namalovaná. Doufám, že něco podobného taky se svými nejlepšími kamarády zažiju. Dozvěděla jsem se, kam bych v budoucnosti chtěla. Vzpomněla jsem si, že AVII znám z povídání a vzpomínám si také, jak mi rodiče říkali, že Avia byla v Jižní Americe.“ No a poučení: „Učte se cizí jazyky, ať můžete cestovat a krásně se domluvit“.

Mgr. Ivana Vaňková