Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Naši žáci v dobrém rozmaru V barvách duhy Hledání Bludišťáka Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Adaptační kurz Posloucháme Sběr vody Bude se testovat Zbarví se? A pod mikroskop

Evropský den jazyků: A presto!

S horlivou gestikulací, která je obvykle vlastní Italům, se členové Žárovičky rozpovídali ve svých kmenových třídách o krásách Apeninského poloostrova. Ve čtvrtek 3. října se takto připojili k Evropskému dni jazyků. Za znění písně Italy Song for Kids seznámili své spolužáky z prvního stupně s italskými osobnostmi, pochutinami a památkami. Aby si ověřili, zda všichni posluchači dávali pozor, předložili jim k vyluštění tematickou křížovku. Na závěr této poznávací cesty společně vytvořili velkou mapu Itálie, kterou ozdobili vším, co je typicky italské. Arrivederci!

Mgr. Ludmila Volná