Evropský den jazyků na 1. stupni

Jak pozdravit v jednotlivých zemích Evropy, si vyzkoušeli žáci v rámci jedné z aktivit Evropského dne jazyků. Pozdrav přece patří mezi první slovíčka, která se člověk učí v cizím jazyce. Každý žák si vyrobil hřbet knihy s vlajkou a pozdravem dané země. Všichni se do úkolu pustili s vervou a vznikla nám tak velmi pestrá Evropská knihovna pozdravů. Další část dne jsme věnovali střední Evropě. Po zhlédnutí pořadu “Evropské pexeso” se jednotlivé třídy pustily do tvorby plakátů o státech. Prvňáčci se zaměřili na Českou republiku a vznikla koláž s obrázky Pražského hradu, Staroměstského orloje, hradní stráže a spoustu dalších pěkných míst naší vlasti. Druháčci se odvážně pustili do koláže Polska s názvem hlavního města, vlajkou, živočichy, krajinou a významnými osobnostmi. Třeťáci si vybrali Německo, a i když poprvé pracovali s iPady, jejich výstupy v aplikaci Pic Collage sklízely obdivné pohledy zkušenějších páťáků. Ti zpracovali největší zajímavosti Rakouska. Čtvrťáci se nenechali zahanbit, také jejich činnost na iPadech je velmi zdařilá. Třídami se linula vůně pravého anglického čaje, mohli jsme si vyzkoušet chuť nápoje, který okouzlil nejednoho Angličana. Celý den jsme si užili a zpestřili jsme si vyučování zase něčím novým.

Mgr. Klára Střížová