Exkurze do Liberce

Díky EU a Masarykově zemědělské střední škole v Opavě jsme se mohli 23. a 24. dubna podívat do science centra IQ Landia v Liberci. Jel s námi náš velmi oblíbený pan učitel Radek Hnilica 🙂 . Šestihodinovou cestu autobusem jsme přežili nečekaně v pohodě, možná tomu pomohla i zastávka u „mekáče“. Po příjezdu jsme si nechali věci v hotelových pokojích a pak už jsme se nedočkavě přesunuli do restaurace na oběd. S plnými bříšky jsme pak konečně vyrazili do IQ Landia! Někteří z nás si zkusili ještě před centrem zvednout škodovku, opravdová zábava však začala až uvnitř. Provedli nás studenti střední školy. Vlastně jsme ani nevěděli, kam dřív a co se nám víc líbí. Všechny exponáty něco vysvětlovaly, ovšem ale tak, aby nás to bavilo. Největší úspěch asi sklidil simulátor vichřice a zemětřesení, robot, Teslův transformátor, vodní svět ale i třeba Sexmisie. Všechno nás to vyčerpalo a byli jsme docela hladoví, následovala tedy večeře. Po ní jsme se šli projít po centru Liberce. Je to opravdu moc pěkné město. Po procházce už následoval návrat na hotel, sprcha a spát. Pan učitel byl však hóódně velkorysý a nechal nám večerku až na jedenáct hodin 🙂 . Další den ráno jsme se po snídani v hotelu vydali na Ještěd. Viděli jsme ho už z autobusu, ale nahoře se nám zdál ještě větší. Nahoru i dolů jsme jeli kabinkovou lanovkou. Někteří z ní měli asi trochu strach, ale zvládli jsme to do jednoho! 🙂  Následovalo focení a krátká procházka po okolí. Potom jsme měli rozchod a čas na prohlídku centra Babylon. Shodli jsme se na tom, že je to takové malé městečko v budově a docela se nám tam líbilo. Už celí hladoví jsme se vrátili do restaurace, která byla taky v centru Babylon. Následoval oběd. A potom? Cesta domů. Liberci jsme zamávali a všichni doufáme, že jsme se s ním neviděli naposled!

Amálie Kořistková, 8. A

Povina publicita

„Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Moravskoslezském kraji“,
reg.č.: CZ.1.07/1.1.00/44.0008