Fáborkovaná

Žárovička si lámala hlavu se závěrečnou akcí pro tento školní rok. Uspořádat Fáborkovanou se zdálo jako skvělý nápad, i když to skrývalo spoustu příprav. Nakonec se Fáborkovaná uskutečnila v sobotu 27. června v zámeckém parku v Neplachovicích. Děti nachystaly celkem 10 stanovišť, na kterých se plnily různé úkoly. Ty byly rozděleny do tří kategorií – pro děti z mateřské školy, pro žáky z 1. – 3. třídy a ze 4. – 5. třídy. Na účastníky čekalo počítání, postřeh, vyprávění podle obrázků, zpívání, hádanky, ale i pohybové aktivity jako dřepy, běh, jízda na koloběžce. Po splnění aktivit čekala děti odměna. Nejlepší z nich byla kouzelná krabice, ze které si mohl každý vybrat nějakou drobnost. Návštěvníci byli spokojeni, všem se totiž podařilo splnit všechna stanoviště. Někteří rodiče využili možnost prohlídky zámku. Děkuji všem aktivním členům Žárovičky za perfektně zvládnutou organizaci a žákům ze 4. třídy, kteří nám přišli pomoct.

Mgr. Klára Střížová