Filmový projekt „Stojí hruška“

Ve středu 10. 5. navštívili naši školu studenti Pedagogické fakulty Univerzity Palackého z Olomouce a představili svůj film s názvem „Stojí hruška“. Jedná se o pohádkovou legendu na lidové motivy, která vychází ze stejnojmenné divadelní hry Milady Mašatové. Je to příběh o touze někam patřit, být součástí něčeho většího, příběh o oběti a ochotě rozdat se druhým. Příběh o tom, jak je důležité naslouchat přírodě, sobě navzájem i svému nitru. V tomto duchu se nesla i druhá část projektu, kdy si děti od šesté do deváté třídy formou různých aktivit a her ověřily, jak právě ony naslouchají ostatním a svému nitru. Filmový muzikál „Stojí hruška“ je nejen o člověčí duši, která je připravena přijímat i dávat spoustu lásky.

Mgr. Ivana Vaňková