Florbalový turnaj

Před Vánocemi se naši sportovně zaměření žáci zúčastnili prvního letošního sportovního turnaje. Komplikace kolem rekonstrukce tělocvičny nám neumožnily se na turnaj připravit, přesto naši žáci nepředvedli špatný výkon a mimo pořádající ZŠ Kylešovice byli ostatním školám zdatným soupeřem. Hned v úvodním utkání jsme se mohli radovat z vítězství 4:3 nad výběrem Mendelova gymnázia v Opavě. Hattrickem se v zápase blýskl Alexandr Fojtík, který vstřelil tři úvodní branky. Druhé utkání nám bohužel hrubě nevyšlo a soupeř ze ZŠ Kylešovice využil našich chyb a nedůsledností a rozdrtil nás v poměru 12:0. Do posledního zápasu proti favorizovanému Vítkovu jsme šli s mírnou obavou o výsledek zápasu, protože vzájemné utkání Kylešovice a Vítkova skončilo remízou 3:3. Náš tým však předvedl maximum, a i když utkání těsně prohrál v poměru 3:2, v zápase si vytvořil velké množství gólových šancí, které bohužel neproměnil. O dvě naše trefy se v tomto zápase postaral Patrik Snášel. S výjimkou jednoho zápasu se náš tým předvedl ve velmi dobrém a bojovném světle, za který bych chtěl našemu týmu poděkovat.

Foto: Matěj Schoppik

Mgr. Jakub Machel