Fotbalový turnaj McDonald´s Cup

Další sportovní soutěž mají za sebou naši žáci, konkrétně výběr chlapců 4. a 5. třídy. Ve čtvrtek 3. 5. 2018 se v Opavě v areálu ZŠ Kylešovice uskutečnil fotbalový turnaj McDonald´s Cup, do kterého zasáhla i naše škola. Na okrskové kolo se sjelo celkem 14 týmů, které byly v úvodu rozlosovány do dvou skupin. V těch se utkal každý s každým v zápase trvajícím 1x 13 minut, do dalšího kola ze skupiny postoupily vždy dva vítězné celky.
Školu reprezentoval Jan Hroch, Lukáš Bolík, Viktor Matýsek, Jakub Čech, Radek Lubeník, Richard Quis, Mirek Lubeník a Josef Lubeník. Do naší skupiny nám los přidělil ZŠ Otickou, ZŠ Stěbořice, ZŠ Háj ve Slezsku, ZŠ Vrchní, ZŠ Skřipov a ZŠ Boženy Němcové. Po různě kvalitních výkonech byla nakonec naše bilance čtyři porážky a dvě výhry a celkové 5. místo ve skupině. Bodový zisk jsme si připsali proti školám ZŠ Háj ve Slezsku a ZŠ Skřipov, ostatní celky byly nad naše síly. I přesto, že se nám nepodařilo postoupit do okresního kola, jsem rád, že jsme navštívili takto kvalitní turnaj a našim žákům děkuji za reprezentaci školy. Poděkování také patří panu Hrochovi, který naší škole zapůjčil fotbalové dresy.

Mgr. Jakub Machel