Halloween na 1. stupni

Halloween se slaví především v anglicky mluvících zemích, proto jsme se s ním seznamovali v hodinách angličtiny. Druháci si poskládali puzzle na iPadu, naučili se základní slovíčka spojené s tímto svátkem. Zahráli si hru Bingo, zopakovali si barvičky při vybarvování duchů a zazpívali si písníčku o malých čarodějnicích a kočkách. Třetí třída začínala hodinu skládáním puzzle na iPadu a zopakováním si základních slovíček. Zahráli si hru na postřeh. Nechybělo ani počítání dýní, velkých a malých pavoučků. Největší legraci jsme zažili při ztvárnění písničky Ten little witches (10 malých čarodějnic), to se pak třída proměnila v létající čarodějnice a milé malé kočky. Také na obě skupiny čtvrťáků čekaly zajímavé aktivity. Po poskládání puzzlíků jsme si hravě zopakovali slovíčka. Hra na postřeh byla napínavá až do konce. Poslouchali jsme Halloweenské písničky, naučili se pěknou říkanku o dýních. Nejzábavnější byla výroba čarodějnic. Nejprve žáci vybarvovali podle pokynů. Kreativitě se meze nekladou, proto polovinu čarodějnice si mohli vybarvit podle vlastní fantazie. Některým se tento úkol líbil natolik, že si domů odnášeli šablonky čarodějnic.

Mgr. Klára Střížová