Halloween v angličtině

V úterý 31. října se žáci na 1. stupni proměnili v čarodějnice a čaroděje, upíry, duchy, ale i dýně nebo oblíbené postavy ze seriálu Wednesday. Důvod byl zcela jasný – Halloween. I když tento svátek vznikl původně ve Skotsku a Irsku, slaví se v různých zemích napříč kontinenty. Proto jsme ho i my začlenili do naší výuky, aby žáci získali širší povědomí o tomto svátku. Společně jsme zpívali písničku o dýních, které byly veselé, smutné, unavené, rozesmáté i plačtivé. Zopakovali jsme si slovní zásobu, a to nejen halloweenskou. Pracovali jsme s textem a odhalovali pravdivé a nepravdivé výroky, které byly spojené s tímto svátkem. Samozřejmě nemohla chybět ani oblíbená hra „Já mám…, Kdo má…?“. Vyrobili jsme si čarodějnici podle popisu a také dýni, která v sobě skrývá tolik užitečná slovíčka. A to vše napříč ročníky na
1. stupni. Letos proběhl i Halloween v první třídě, kde jsme ho propojili s hodinou tělesné výchovy, a tak známá školní čarodějnice s žáky běhala a zdolávala strašidelnou dráhu, aby všichni mohli ukořistit ten správný obrázek pojmenovaný v angličtině. Nechyběla ani pantomima. Výuka velmi rychle uběhla a nám všem nezbývalo nic jiného, než se opět proměnit v žáky a paní učitelky. Tak zase za rok!

Mgr. Klára Střížová a Mgr. Magda Krupová