Halloweenská únikovka

Žárovička si pro své spolužáky připravila projektový den tematicky spjatý s Halloweenem. Celé dopoledne se žáci přemisťovali po stanovištích, kde se věnovali počítání a překreslování obrázků podle osové souměrnosti.  Četli informace o čarodějnicích, se kterými pak dále pracovali. Luštili křížovky a šifry, kreslili a vysvětlovali slovíčka, zahráli si hru na pantomimu. Pracovali také s Beeboty, které programovali a vyhýbali se nebezpečnému lektvaru nebo pavučinám. Na iPadech tvořili obrázky a slovní mraky. Po splnění jednotlivých úkolů obdrželi QR kód, který v sobě skrýval část básničky o dýni. Na závěr si každá třída vyrobila svůj originální obraz k Halloweenu. Nakonec se podařilo spojit i sloky básničky. A protože byla natolik zajímavá a lákavá, někteří žáci si ji ihned naučili z paměti. Věříme, že se žákům 1. stupně tato dopolední aktivita líbila a my v Žárovičce už přemýšlíme, co vymyslíme pro příště.

Za Žárovičku Mgr. Klára Střížová