Hasík

V pondělí 8. a 15. prosince proběhl v 2. třídě projekt nazvaný Hasík. Přijeli profesionální hasiči z Opavy, aby se dětem věnovali a přiblížili jim práci hasičů, ale přijeli také proto, aby děti poučili o prevenci vzniku požárů a povodní. Hravou formou jim vštěpili důležité informace, jako jsou např. telefonní čísla na hasiče, policii a rychlou záchrannou službu. Nezapomněli ani na číslo 112. Vysvětlili si důležitost prevence, jak se chránit při vzniku požáru, jak se dostat z hořícího domu, jak zjistit, jestli za dveřmi vznikl požár apod., jak reagovat v ohrožení života nebo v tíživé situaci. Žáci si mohli vyzkoušet na sobě i hasičské uniformy, potěžkali si dýchací přístroj (je hodně těžký), vyzkoušeli přilby, ukázali si i nezbytné vybavení hasiče. Vysvětlili si rozdíly mezi zkouškou sirén a opravdovou sirénou ohlašující poplach, sirénou ohlašující stav všeobecného ohrožení, všechny sirény i poslechově rozeznávali. Bylo to velice poučné, takových praktických hodin by mohlo být více.

Mgr. Dagmar Bumbálková