Hasík

V měsících říjnu a listopadu zavítali do naší školy členové Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje z Opavy, aby žákům II. třídy přiblížili svou náročnou práci. V průběhu dvou setkání s dětmi diskutovali o situacích, do kterých se mohou hasiči při své činnosti dostat. Ukázali jim jednotlivé části svého oblečení a výstroje. Naučili žáčky správný postup při nahlášení požáru, zopakovali s nimi důležitá telefonní čísla pro tísňová volání. Neopomenuli také dětem přiblížit situaci vzniku požáru ve škole spojenou s evakuací školy. Při promítání krátkých ukázek si všichni uvědomili, kde všude může číhat nebezpečí vzniku požáru, a získali základní vědomosti o chování při jeho vzniku.

Dětem se zajímavá beseda velmi líbila, v jejím průběhu často správně odpovídaly na kladené otázky. Uvedená akce bude zakončena prohlídkou pracovního zázemí opavských hasičů, na kterou se druháčci moc těší.

Mgr. Ivana Kořistková