Hasík

V posledním listopadovém týdnu jsme na naší škole přivítali zajímavou návštěvu – dva členy Hasičského záchranného sboru z Opavy. Tato návštěva byla součástí preventivně výchovného programu Hasík, který vzdělává a vychovává děti v oblastech požární ochrany a ochrany obyvatelstva. Hasiči žákům vysvětlili, co všechno patří k jejich práci a jak se chrání před ohněm. Povídali o tom, jak zabránit vzniku požáru, jaké číslo volat v nouzi a co dělat, když vypukne požár. Praktické ukázky byly skvělým způsobem, jak přiblížit žákům postupy, které by měli uplatnit v případě mimořádných událostí. V rámci scének si děti vyzkoušely zavolat hasičům a policii a naučily se správně reagovat v situacích spojených s vypuknutím požáru. Na závěr dostali žáci odměny jako jsou pexesa, omalovánky a skládačky. Žáci byli odměněni nejen za účast, ale i za aktivní zapojení do všech činností programu Hasík. Děkujeme hasičům za jejich čas a nadšení, které s sebou do naší školy přinesli.

Mgr. Michaela Špičáková