Hasík

V naší škole je realizován program „Hasík CZ – Výchova dětí v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva“. Program probíhá ve spolupráci Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje a o. s. Citadela Bruntál. Je začleněn do dopoledního vyučování v rozsahu dvakrát dvou hodin na prvním i na druhém stupni. Žáci se již zúčastnili prvních dvou
vyučovacích hodin, čímž získali přiměřené množství informací odpovídajících jejich věku a schopnostem. Tyto informace jsou žákům předávány speciálně vyškolenými instruktory z řad profesionálních a dobrovolných hasičů. Děti získávají mnoho nezbytných informací o tom, jak se zachovat v krizových situacích. Nejedná se o jednorázovou akci, ale o cílený dlouhodobý program, jehož výsledek závisí i na spolupráci rodičů. Je pravděpodobné, že za rodiči budou děti přicházet s různými dotazy a možná i s návody, co zlepšit doma v oblasti požární prevence.

Hasík v 6. třídě
Ve středu 11. 12. 2013 k nám přijeli zástupci organizace Hasík. Povídali nám o tom, jak se máme zachovat při požáru a ostatních nebezpečích. Někteří z nás si tuto možnost vyzkoušeli a šlo jim to velmi dobře! Program byl moc pěkně připravený, protože jsme si základní informace zopakovali hravou formou. Návštěvu „Hasíků“ jsme si opravdu užili!!!

Hana Hrušková, 6. třída