Hon na velikonoční vejce

Žárovka opět zářila ve středu 27. 3. , když v zámeckém parku připravila pro žáky 2. stupně “Hon na velikonoční vejce”. Samotnou přípravu této akce provázely velmi zásadní otázky. Kde vše uskutečnit? Kolik vajíček bude zapotřebí? Jak mají být vajíčka velká? Syrová nebo uvařená? Jak dlouho se bude hledat? Jak se bude hodnotit? Žárovka však přípravu nepodcenila. Nakonec se její členové shodli na zámeckém parku, 100 vajíčkách (ani syrových ani vařených), 20 minutovém hledání a na tomto hodnocení: počet sesbíraných vajíček se vydělí počtem sběračů.
Vše proběhlo přesně podle plánu. 100 polystyrénových “křepelčích” vajíček bylo rozmístěno v zámeckém parku, jednotlivé třídy přicházely podle připraveného časového plánu a v určeném prostoru se snažily jich najít co možná nejvíce. Na zámeckých schodech seděli členové Žárovky, vše bedlivě sledovali a pečlivě počítali přibývající vejce v košíku. Každý z hledačů směl pokaždé přinést pouze 1 vejce. S postupujícím časovým limitem se sprint měnil na běh a plynule přecházel v uvolněnou chůzi. Myslíme si, že téměř každý ocenil půlhodinový pobyt na čerstvém vzduchu ve svěžím jarním počasí. A je téměř jisté, že se z této zdařilé žárovkové akce stane nová školní tradice. Ale nepředbíhejme. Nejdříve výsledky:

 

Třída Počet sběračů Počet vajíček Počet bodů Pořadí
VI. A 17 žáků 86 5,06 3.
VI. B 17 žáků 76 4,47 6.
VII. A 17 žáků 68 4,00 8.
VII. B 15 žáků 82 5,47 2.
VIII. A 14 žáků 66 4,71 5.
VIII. B 17 žáků 75 4,41 7.
IX. A 14 žáků 67 4,79 4.
IX. B 14 žáků 78 5,57 1.

Blahopřejeme vítězům, děkujeme všem zúčastněným a těšíme se na další žárovkovou akci.

Mgr. Ivana Vaňková