Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Naši žáci v dobrém rozmaru V barvách duhy Hledání Bludišťáka Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Adaptační kurz Posloucháme Sběr vody Bude se testovat Zbarví se? A pod mikroskop

Hrdlička divoká – pták roku

V prvouce nadešel čas na probírání živé přírody, a proto jsme se vydali do krnovské knihovny na každoroční besedu zaměřenou tentokrát na hrdličku divokou. Proč právě byla ornitology zvolena hrdlička divoká ptákem letošního roku? Jak asi tušíte, stala se velmi ohroženým opeřencem díky hojně používaným chemikáliím v zemědělské krajině. Ta je totiž, jak jsme se dozvěděli, jejím domovem a místem, kde hledá potravu. Kdybychom ji snad někdy zahlédli, tak po tomto programu si nespleteme hrdličku divokou s holubem nebo hrdličkou zahradní. Také si troufám říci,  že její známý hlas rozeznáme mezi ostatními zvuky v přírodě. Knihovna v Krnově je vždy zárukou kvalitně a příjemně stráveného dopoledne, nemluvě o sladkém zakončení v cukrárně. Ač nám počasí nepřálo, vše ostatní vyšlo na jedničku s hvězdičkou.  Už teď se těšíme na další výukový program, ale to už bude ve čtvrté třídě.

Mgr. Tereza Pethsová