Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Naši žáci v dobrém rozmaru V barvách duhy Hledání Bludišťáka Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Adaptační kurz Posloucháme Sběr vody Bude se testovat Zbarví se? A pod mikroskop

Hřebenový přechod Jeseníků

Dva dny na hřebenech Jeseníků strávili osmáci na školním výletě, při kterém jsme prošli jednu z nejkrásnějších částí Hrubého Jeseníku. Náročnou, ale zároveň kouzelnou a nádhernou túru jsme absolvovali z 26. na 27. června. Naše putování odstartovalo z Karlovy Studánky, ze které jsme se vydali po naučné stezce Bílá Opava směrem na Barborku. Po krátké přestávce jsme pokračovali na chatu Švýcárna. Tady jsme poobědvali a osvěžili se ledovým horským pramenem. Další část trasy vedla přes vrcholová rašeliniště na Červenohorské Sedlo, kde jsme měli zajištěno ubytování. Využili jsme hotelový bazén k příjemnému osvěžení a také možnost zahrát si stolní tenis. Druhá část trasy nás čekala další den a během pochodu jsme navštívili vrcholy Keprník a Šerák. Na chatě Jiřího se nám naskytla další možnost občerstvení. Po domluvě jsme se rozhodli, že trasu místo Ramzové zakončíme v Jeseníku a před odjezdem vlaku ještě na chvíli navštívíme městské koupaliště. I přes značnou náročnost proběhl výlet bez závažnějších komplikací a po nutné regeneraci na něj určitě budeme všichni vzpomínat.

Mgr. Jakub Machel