Hrnečku vař!

V pátek 9. 2. si starší děti mateřské školy musely trošku přivstat. Sraz byl v 7:45,  v plánu byla exploze v základní škole. A to doslova. Pan učitel Hnilica se na naše dětičky jako obvykle perfektně připravil. Čekala na nás pohádka Hrnečku vař, při které si děti mohly hlasivky vykřičet a kaše se ne a ne zastavit. Někteří museli zkontrolovat kalhoty, jestli náhodou něco neuniklo při vybuchování plechovek. Zahráli jsme si na Safíry při pískání kouzelnému sladkému hadovi. Nechali jsme rozkvést lekníny i přes nepříznivé počasí a také děti zjistily, jak funguje elektřina. Nebojte se, všichni jsme se vrátili se všemi končetinami zpátky do školky, kde jsme v pokusech pokračovali a vyrobili jsme si kouzelnou duhu.

Vendula Gorčicová