Hvězdná porodnice

Určitě bychom vás nenapálili tvrzením, že Mléčná dráha je z mléka. Avšak co byste si pomysleli, kdybychom vám řekli, že existuje hvězdná porodnice? Neděláme si z vás legraci. Takto se totiž s nadsázkou říká obří mlhovině s rodícími se hvězdami. Nejen o tuto zajímavost, ale i o mnoho dalších se obohatili žáci čtvrté a páté třídy, kteří v úterý 21. března navštívili Planetárium Ostrava. Dovolte, abychom z nepřeberného množství informací, které se žáci dozvěděli, zmínili alespoň ještě jednu. Naše milovaná planeta Země je totiž troškař. Proč? Protože má jen jeden měsíc – Měsíc. Naopak Saturn jich má mnohonásobně více. Věřte nebo ne – osmdesát dva. A protože my žádní troškaři nejsme, do planetária se určitě za nějakou dobu rádi vrátíme.

Mgr. Ludmila Volná