Proč Honza nechtěl princeznu za ženu?

Chytrý Honza přelstil draka, vysvobodil krásnou princeznu a potěšil smutného krále, přesto odmítl vzít si princeznu i půl království. Proč? To vědí všichni žáci šestých tříd, kteří se v rámci literární výchovy seznámili se scénářem k pohádce a po vylosování rolí (někdy s překvapivým výsledkem) sehráli představení. Museli se nejen naučit svůj text, ale také dávat pozor na své spoluhráče a správně vstoupit do hry se svou promluvou, mluvit přiměřeně hlasitě a srozumitelně, netočit se k divákům zády… Požadavků bylo hodně, ale nakonec všichni zvládli stát se na chvíli hercem. Ukázalo se, kdo už má dramatické zkušenosti, kdo má komediantské vlohy, ale všichni jsme si užili zábavu. Někteří dokonce vyšperkovali svá představení i rekvizitami a kostýmy – viz fotografie.

                                                                                                                                             Mgr. Blažena Wertichová