Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Naši žáci v dobrém rozmaru V barvách duhy Hledání Bludišťáka Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Adaptační kurz Posloucháme Sběr vody Bude se testovat Zbarví se? A pod mikroskop

Informace k domácí výuce

Vážení rodiče,

zasílám informace některých vzdělávacích společností, které začínají poskytovat bezplatný přístup k multimediálním učebnicím, testům, popř. k jiným způsobům výuky.

 • Nakladatelství NOVÁ ŠKOLA, s.r.o.

Nabízí bezplatný přístup k multimediálním interaktivním učebnicím MIUČ+ pro 1. a 2. stupeň základních škol pro předměty matematika, český jazyk, prvouka, vlastivěda, přírodověda, dějepis, zeměpis, přírodopis, chemie, výchova k občanství i anglický jazyk.

MIUč+ zahrnují – kromě obsahu totožného s tištěnou učebnicí – více než 10 000 interaktivních cvičení a množství doplňkového materiálu jako jsou videa, zajímavosti atd.

K bezplatnému používání se stačí pouze zaregistrovat a kteroukoli MIUč+ pak mohou žáci, rodiče i učitelé zdarma používat 30 dní. Pokud by uzavření škol trvalo déle, licence prodloužíme do 30. 6. 2020.

Všechny MIUč+ lze používat zdarma na www.ucebnice-online.cz nebo přes instalovaný program Media Creator.

Bezplatně poskytují rovněž více než  5 000 výukových videí pro matematiku v 1. až 5. ročníku na www.matyskova-matematika.cz. Volně přístupná videa obsahují výklad ke každému cvičení každé stránky učebnic a lze je využít i v případě, kdy žáci používají jiné učebnice – probírané učivo je obdobné. Žáci tak mají možnost učit se matematiku z domova s učitelským výkladem.

 • Nová škola – DUHA, s.r.o.

Dává možnost poskytnout žákům interaktivní učebnice pro domácí použití s platností do 30. 9. 2020. Certifikáty jsou nyní nově volně k dispozici i na našich webových stránkách:

www.novaskoladuha.cz/certifikaty-domaci-vyuka-2020

 • SCIO

Společnost SCIO uvolnila procvičování českého jazyka a matematiky pomocí krátkých testů pro děti od 3. do 9. třídy ZŠ a I. až IV. ročníku SŠ.

V průběhu objednávání vyberte kterýkoliv způsob platby, po dokončení bude objednávka automaticky zaplacena (nebude třeba nic platit!). Po dokončení objednávky obdržíte do hodiny e-mail s přístupem do aplikace ScioDat.

https://www.scio.cz/pro-deti-a-rodice/procvicovaci-testy.asp

 • VČELKA

Nabízí všem rodičům žáků 1. stupně ZŠ plošně použití aplikace Včelka na 6 týdnů zcela zdarma.

Instrukce, jak použít promo kód UCIMESEDOMA:

 1. Zadejte na počítači internetovou adresu www.vcelka.cz
 2. Vpravo nahoře klikněte na červené tlačítko Vstup do aplikace
 3. Zadejte postupně Váš email, heslo a další údaje potřebné pro registraci
 4. Po dokončení registrace klikněte na tlačítko Přidejte prvního čtenáře
 5. Postupujte dle instrukcí, dokud neuvidíte seznam cvičení nově vytvořeného čtenáře
 6. Klikněte na zelené tlačítko Použít promo kód
 7. Vepište promo kód UCIMESEDOMAa klikněte na tlačítko Použít
 8. Nyní můžete Včelku zdarma využívat po dobu 6 týdnů

* V případě, že již registraci ve Včelce máte, první čtyři kroky přeskočte a začněte krokem 5.

V současné situaci přeji všem především pevné zdraví!!!

PaedDr. Ivana Pavlíková