Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Naši žáci v dobrém rozmaru V barvách duhy Hledání Bludišťáka Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Adaptační kurz Posloucháme Sběr vody Bude se testovat Zbarví se? A pod mikroskop

Jak plyne čas u třeťáků

2. listopadu a 6. prosince zůstali žáci třetího ročníku doma. V lavicích je nahradili čerti, čarodějnice, andělé, kostlivci, bubáci, mrtvé nevěsty a další. Tyto dny se nesly v duchu tance, zpěvu, tvoření, trochy historie a dalších rozmanitých a hlavně zapeklitých úkolů. V listopadu jsme například proměnili jablka v dýně. V prosinci nás přišli navštívit starší čerti, andělé a Mikuláš. Protože jsme v plném proudu nácviku besídky, byli jsme dobře připraveni odčinit naše hříchy. Sladká odměna nás za to neminula. Už se těšíme na další volný den, nejpozději v den pálení čarodějnic, kdy z lavic budou nejčastěji vykukovat černé klobouky s košťaty a černými kočkami.

Mgr. Tereza Pethsová a třeťáci