Jarní aktivity Žárovičky

22. dubna jsme se pod taktovkou Žárovičky zaměřili na naše zdraví. Žárovička si připravila pro své spolužáky zábavné a poučné stanoviště na celé dopoledne. V tělocvičně na ně čekala skvělá opičí dráha, při které se zapotili skutečně všichni. Dalším sportovní zastávkou byla oddychová jóga za doprovodu relaxační hudby. Pod vedením paní vedoucí školní jídelny žáci ochutnávali zdravou svačinku v podobě celozrnného pečiva s netradičními pomazánkami doplněnými ovocem a zeleninou. S látkovým figurantem ve skutečné velikosti se žáci učili základy první pomoci, přenášení zraněného na nosítkách a také si vyzkoušeli, jak si ošetřit zranění pomocí obvazového materiálu. Zamýšleli se nad zdravými a nezdravými potravinami, které se snažili rozdělit do patřičných skupin. Naše robotická včelka jim pak pomohla odhalit klíčové slovo „pyramida“, což je za pomocí paní učitelek navedlo na poslední aktivitu. Každá třída si vyrobila několik výživových pyramid z obrázků z letáků obchodních řetězců. Věříme, že si naši žáci odnesli z tohoto dne spoustu cenných informací. Už ví, že pohyb a vyvážená strava patří k zdravému životnímu stylu a je pro naše tělo velmi důležité.

Žáci z Žárovičky nezaháleli ani v jarních měsících. Před Velikonocemi uskutečnili prodejní výstavku vlastních výrobků, které tvořili společně se svými rodiči ve volném čase. Našim žákům stačilo pouze 10 minut k tomu, aby vše vykoupili. Vytěžili jsme neuvěřitelných 6 375 Kč, které putovaly na podporu dětí z Ukrajiny. Děkujeme všem, kteří se této akce zúčastnili.

Mgr. Klára Střížová