Jarní tvořivé dílny

Naše „tvořivé ruce“ přivolávaly v březnu i dubnu jaro. V první, březnové dílně jsme dokončily misky z terakotové hlíny, které jsme jednoduše ozdobily provlékaným provázkem a několika korálky. Pak se děvčata pustila do šití. Tato kdysi ryze ženská činnost skrývala pro dnešní dívky mnoho záludností, např. vyrobení uzlíku na konci nitě, stehování, šmodrchání nití apod. Ale šičky se nevzdávaly a po usilovné činnosti vznikly všem krásné barevné kytičky – zápichy do květináče.
V dubnu jsme se chystali na Velikonoce. Přinesená vyfouknutá vajíčka zdobili účastníci dílny buď tradiční voskovou technikou nebo napínavou činností – ponořením do barev s mramorovacícm efektem. A proč byla tato technika napínavá? Protože nás výsledek vždy překvapil, nikdy jsme nevěděli, jaký vzor se na vajíčku zachytí.
A teď zbývá uložit vzniklé kraslice do keramické terakotové misky a postavit na stůl ke květináči s ušitou kytičkou. Velikonoce mohou přijít.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         Mgr. Blažena Wertichová