Jedna velká motanice

Co si počít s pohádkou, která na první pohled vypadá jako jedna velká motanice? Členové dramatických souborů naší školy si s takovým příběhem vědí rady. Přetvoří jej v zábavné divadelní představení. A ne jedno. Ve čtvrtek 7. června se před očima publika začaly postupně odehrávat tři pohádky, z nichž každá rozezněla humornou notu. Kašpaři z nižšího stupně v kostýmu čertů pod dozorem tvrdohlavé Káči řepu táhli, táhli, táhli tak dlouho, až ji vytáhli (Popletená pohádka). Ochotníci ze souboru Bavidlo dokázali, že správná ženská udělá pořádného chlapa i z vypelichaného čerta (Zapomenutý čert). Poté předvedli, že se klasika nemusí hrát jen podle tradičního scénáře. Ba naopak, ukázali, jak nápaditá může být jeho inovace (Šípková Růženka). Radost z celého představení podtrhl pohled do plně obsazeného hlediště. Sedělo v něm nejvděčnější a nejvstřícnější publikum – rodiče, prarodiče, kamarádi. A právě jim patří dík za vřelý smích a krásný potlesk.

                                                                                                          Mgr. Ludmila Volná