JOY RUN – Běh pro dobrou věc

Předposlední květnovou neděli jsme se s běžeckými nadšenci z řad našich žáků zúčastnili již 4. ročníku závodu Joy Run, který se pravidelně koná v Opavě v Městských Sadech. Na trať dlouhou 6 km jsme vyrazili společně se 4 handicapovanými sportovci a závod, ve kterém není důležité zvítězit, ale podpořit správnou věc, jsme si skvěle užili. Handicapované sportovce, kteří se snaží i přes svůj těžký osud žít naplno, jsme podpořili nejen naším pohybem, ale také finanční částkou přesahující 4000 Kč. Přispěli nejen žáci, ale také Sdružení rodičů školy. Krátce po závodě byl na oficiálních stránkách Joy Run zveřejněn nákup tří invalidních vozíků v hodnotě 246 000 Kč.
Ani závěrečné ochlazení a dešťové přeháňky nemohly pokazit naši dobrou náladu ze skvělého, nejen sportovního, zážitku. Celkem 28 žáků podpořilo dobrou věc finančně i skvělým sportovním výkonem (i když je nutno zmínit, že někteří až na 6 kilometrové trati zjistili, jak dlouhých 6 kilometrů vlastně je). Poděkování patří také panu učiteli Hnilicovi, který se přidal k naší běžecké skupině. Věřím, že nadšení našich sportovců neopadne ani v příštím roce a že se závodu zúčastníme opět v hojném počtu.

Mgr. Jakub Machel